• 2023-02-02

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun iPhone Sapphire’daki sahte davranışı GT Advanced u0026 CEO’suna iddialar sağlar.

Oca 20, 2022

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, GT Advanced Technologies ve eski CEO’su Thomas Tierez sahtekarlığını sona erdirdi, yatırımcıları iPhone için safir tedarik etme yeteneği hakkında aldatmaya itiraz ediyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, birden fazla kilometre taşları nedeniyle, GT’nin ayrıca elmaya 300 milyon dolardan fazla borç verdiğini söyledi. GT ve GU TRR’ler, ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonunun anketini kabul etmişlerdir, temel olarak siparişin durması dışında cezayı önlemek için. GU TIERES, 140.000 dolardan fazla para cezası ödemek zorunda kalacak. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Müdür Yardımcısı Anita Bandy.

u0026 CEO’lar, şirketin performansını ve fon elde etme yeteneğini gösteren, bu fonların GT’nin hayatta kalması için kritik olduğunu, şirkete felaket sonuçları getirebilecek bilgileri anlarken, bu fonlar, bu fonlar, şirkete felaket sonuçları getirebilecek bilgileri anlarlar. u0026 rdquo;

2013 sonbaharında, Apple, GT’ye 578 milyon dolar tanıtmayı kabul etti ve dört kez teslim etti. Nisan 2014’te, GT hala Apple’ın performans standardına ulaşamadı, sonuçta 139 milyon dolar düşmesiyle 3006 milyon dolara hızlandırmayı seçebilir. ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu bunu iddia ediyor

GT daha sonra suçlanan Apple, Mari Borç olarak borçlardan kaçınmak için kilometre taşlarından kurtulmak için kısmi anlaşmalarını ihlal ediyor. Daha sonraki finansal konferansta Gutierrez, GT’nin Ekim 2014’ten önceki son tarihi tamamlaması ve dördüncü elma topluluğunu alması bekleniyor. CEO ayrıca satış tahminlerini de abarttı, ancak sadece iki ayda, GT iflas için geçerli olacak. Kasım 2015’ten önce 430 milyon dolarlık borcu olan ardışık ve elmalara ulaştı.

.Gt yasaklandı, ancak artık borsada listelenmiyor. Mesa’daki ortak bir tesis, Arizona daha sonra Apple Veri Merkezleri için yeniden kullanılmaktadır.