• 2022-12-04

İl Bilimsel ve Teknolojik İnovasyon Platformu Özel Finansmanla Desteklenecek

Eyl 22, 2022

(Muhabir Li KE) Birkaç gün önce, il Bilim ve Teknoloji Bakanlığı “Fujian Bilim ve Teknoloji İnovasyon Platformu için idari önlemler” yayınladı. Tedbirlere göre, il Bilim ve Teknoloji Bakanlığı’ndaki il düzeyinde bilimsel ve teknolojik yenilik platformları, bilim ve teknoloji planlama projeleri, yönetim işletmesi tarafından finanse edilecek özel fonlar tarafından desteklenecek özel fonlar tarafından desteklenecektir. Giderler ve Post -subSidy Fonlar.

Yönteme göre, il bilimsel ve teknolojik inovasyon platformunun inşası esas olarak bilimsel araştırma kurumları, kolejler ve üniversiteler gibi bağımsız kurumlara ve güçlü Ar -Ge gücüne sahip bilimsel ve teknolojik girişimlere dayanmaktadır. ve seks kamu hizmetleri için hizmet ajansları. İl Bilimi ve Teknoloji İnovasyon Platformlarının yönetimine dahil olan çeşitli platformlar için, idari bağlılık ilişkileri değişmeden kalır ve il Bilim ve Teknoloji Bakanlığı platform iş rehberliği ve performans değerlendirmesinden sorumludur.

Endüstriyel teknoloji yeniliği ve endüstriyel teknoloji inovasyon kamu hizmeti platformunun önemli araştırma ve geliştirme platformları, bilimsel ve teknolojik plan platformunun proje fonlarına uygun olarak sübvanse edilecektir; endüstriyel teknoloji yeniliği, büyük Ar -Ge platformlarını tanıtmaktadır. Yeni Ar -Ge enstrümanlarının ve ekipmanlarının belirli yüzdesine göre sübvanse eder; Eyalet Seviye Mühendisliği Teknolojisi Araştırma Merkezi, İl Anahtar Laboratuvarı ve Bilim ve Teknolojik Kaynaklar Paylaşım Platformlarının Performans Değerlendirmesine göre işletme ücretleri sunmasına izin verilecektir; Bilim ve Teknoloji İnovasyon hizmet platformunun daha sonra sübvanse edilmesine izin verilecektir.